Breaking News
 |  | 

Biznes

Fontanna czekoladowa – czy warto ją kupić?

img-responsive

Czekolada ma wielu zwolenników nie tylko wśród dzieci. Może doprowadzić do wydzielania się endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. To świetne urządzenie na przyjęcia dla najmłodszych, ale też bankiety i przyjęcia okolicznościowe. Fontanny czekoladowe często znajdują się na wyposażeniu restauracji i firm cateringowych, wiele osób decyduje się też na zakup modelu do zastosowań w domu.

Fontanna jest słodkim dodatkiem i ciekawym urozmaiceniem stołu z deserami. W płynnej czekoladzie można zanurzyć różne owoce czy ciastka, a także polać nią lody. Dostarcza przyjemności, ale też robi wrażenie wizualnie. Im większa fontanna, tym więcej ma kaskad i jest wyższa. Liczba kaskad i wysokość wpływają na jej atrakcyjność, ale kryteriów wyboru jest znacznie więcej.

Fontanny czekoladowe domowe

Fontanny dzielimy na półprofesjonalne, profesjonalne i domowe. Te ostatnie są mniejsze, mają też niższą moc oraz mniejszą pojemność – od 400 g czekolady. Urządzenia te są przeznaczone do sporadycznego użytkowania, zwykle podczas spotkań rodzinnych – jak urodziny dziecka i inne przyjęcia okolicznościowe. Najczęściej kupowane są fontanny czekoladowe o pojemności 300 g lub 400 g. Sprawdzi się świetnie na przyjęciu dla około 10 osób.

Fontanny czekoladowe półprofesjonalne

Można też zdecydować się na fontanny czekoladowe półprofesjonalne, które sprawdzą się zarówno do użytkowania domowego, jak i w barach czy firmach cateringowych. Są bardziej wydajne, mocniejsze i wytrzymałe. Zwykle ich pojemność jest dwukrotnie większa – takie modele mają pojemność 800 g lub więcej. Będą świetną opcją podczas spotkania około 20 osób. Chętnie są kupowane także do domów, jeśli często organizujesz przyjęcia na więcej osób.

Fontanny czekoladowe profesjonalne

W pełni profesjonalne fontanny czekoladowe to must have w restauracji, lokalach typu sale weselne czy firmy cateringowe obsługujące duże przyjęcia. Są na wyposażeniu podstawowym – podobnie jak komory chłodnicze czy piekarnik. Ich pojemność zaczyna się od 2 lub 3 kg, ale może wynieść aż 30 kg. Są wykonane z innych materiałów, są większe, solidne, mają długą żywotność. Najważniejszy jest silnik i podzespoły, a te są inne niż w urządzeniach do zastosowania w domu. Taka fontanna na pewno sprawdzi się na weselu, na którym będzie około 100 lub 150 osób.

Przede wszystkim fontanna musi być dopasowana do potrzeb i oczekiwań. Nie ma sensu przepłacać, jeśli będzie używana sporadycznie. Jednak do firm cateringowych oraz lokali gastronomicznych jedynym słusznym wyborem są modele profesjonalne, specjalnie do tego stworzone.

fontanna-czekoladowa-czy-warto-ja-kupic

ABOUT THE AUTHOR