Breaking News
 |  | 

Biznes

Razem silniejsi

img-responsive

Zespół

Każdy dyrektor, kierownik i manager marzy o tym by tworzony przez niego zespół był efektywny, silny nastawiony na sukces. Na początku musimy krótko powiedzieć że aby osiągnąć najlepsze efekty trzeba pamiętać że team stworzony z najlepszych ludzi bez odpowiedniego sprzętu staje się dużo mniej wydajny a czasem i wręcz bezużyteczny. Gdy zawsze brakuje podstawowych towarów, lub co gorsza nie ma narzędzi niezbędnych do prowadzenia pracy w tedy morale zespołu leci na łeb na szyję. Powoli rozwija się frustracja niezadowolenie co w dość prosty sposób może doprowadzić do przedwczesnego rozwiązania się tej wcześniej zgranej ekipy.

Rekrutacja

Podstawą stworzenia zespołu jest ich odpowiedni dobór w rekrutacji. Wrzucając ogłoszenie do sieci że szukamy pracownika, możemy się w  ciągu kilku dni się spodziewać napływu dziesiątek czasem i setek CV. Niedoświadczony manager w tym całym zamieszaniu może się pogubić.
W takiej sytuacji są 2 proste drogi – niestety jak w dzisiejszym świecie nie ma nic za darmo.

  • Możemy wykorzystać jeden z systemów wspomagających rekrutację przez Internet np. „HRLINK”. Za niewielką opłatą dostajemy dostęp do potężnej bazy stron z ogłoszeniami o pracę gdzie możemy wystawić ogłoszenie jednym kliknięciem na kilkunastu platformach. Dzięki wielu filtrom możliwym do ustalenia już na samym początku możemy dostać listę CV po automatycznej selekcji dzięki czemu mamy do przejrzenia 30-60% mniej podań.
  • Alternatywną drogą jest zatrudnienie specjalistycznej firmy która na podstawie przekazanych przez nas danych zrekrutuje pracownika za nas pozwalając nam zaoszczędzić swój cenny czas na przeglądanie całej masy CV.

Budowa silnego zespołu a Rotacja

Największym wrogiem każdej firmy jest wysoka rotacja.

Rotacja jest to wskaźnik odejść i zwolnień pracowników w danym okresie. Zbyt wysoki jej wskaźnik oznacza że w firmie dzieje się coś niedobrego. Należy pamiętać że każde złożone wypowiedzenie to strata dla naszego zespołu. Tracimy być może cennego pracownika, wraz z jego wiedzą ale również czas i pieniądze na znalezienie zastępstwa oraz jego wyszkolenie i wdrożenie w swoje zadania.

Jeśli stosunkowo dużo pracowników od nas odchodzi musimy szybko zdiagnozować problem i starać się mu zaradzić.

razem-silniejsi

ABOUT THE AUTHOR