Breaking News
 |  | 

Nie tylko finanse

Skuteczna obsługa nieruchomości

img-responsive

Dzisiaj rynek nieruchomości to już nie tylko pośrednictwo w kupnie, sprzedaży i wynajmie. Chcąc sprostać wymogom potrzebne są kompleksowe rozwiązania obejmujące, m.in. zarządzanie obiektami. Coraz więcej firm świadczy usługi tego typu, ale na szczególną zasługuje FM Solutions, która projektuje, wykonuje i serwisuje instalacje klimatyzacji, wentylacji, przeciwpożarowe, fotowoltaiczne, wodno-kanalizacyjne, systemy technicznego zabezpieczenia mienia, elektroinstalacje, a także zajmuje się utrzymaniem czystości w budynku i przeglądami budowlanymi. Firma obsługuje nieruchomości w największych polskich miastach, takich jak: Kraków, Katowice, Warszawa i Wrocław.

Czym jest i na czym polega obsługa techniczna budynków?

Większość ludzi nie zaprząta sobie głowy tym, jakie instalacje i urządzania na co dzień funkcjonują w budynkach, w których się mieszka czy pracuje, ani tym bardziej, kto zajmuje się dbaniem o ich sprawność. Kiedy coś przestaje działać najczęściej sięga się po telefon i dzwoni do administracji, a zapewnienie funkcjonaliści i bezpieczeństwa obiektu należy do głównych obowiązków właściciela lub zarządcy. Obsługa techniczna nieruchomości to nic innego jak przeglądy, naprawy i konserwacja wszystkich instalacji, bieżące remonty, a także kontrola stanu budynku. Jest to bardzo ważne, ponieważ od sprawnie działających wszystkich elementów zależy bezpieczeństwo, a często także zdrowie i życie mieszkańców lub pracowników.

Konsekwencje zaniedbania obsługi technicznej budynku

Priorytetem Facility management jest bezpieczeństwo i najwyższy standard usług. Firma zatrudnia tylko wykwalifikowanych pracowników oraz wdraża najnowocześniejsze rozwiązania serwisowe, a wszystko po to, by nie dopuścić do najmniejszych zaniedbań. Właścicielowi i zarządcy za niedopełnienie obowiązków, wynikających z ustawy grożą dotkliwe konsekwencje: grzywna, a nawet odpowiedzialność karna. Niewłaściwa obsługa techniczna może mieć również wpływ na uzyskania odszkodowania od firmy ubezpieczeniowe, także jak widać, należy zadbać o to, aby wszystko w budynku działało bez zarzutu. Zarządzanie nieruchomościami obejmuje szereg złożonych zadań, dlatego sprawdzonym rozwiązaniem jest powierzenie ich wyspecjalizowanym firmom, które doskonale sprostają wszystkim wymaganiom, a dzięki temu, że budynkiem kompleksowo opiekuje się jedna firma właściciel ma gwarancje, że wszystko zawsze będzie wykonane na czas.

skuteczna-obsluga-nieruchomosci

ABOUT THE AUTHOR