Breaking News
 |  | 

Biznes

Apartamenty inwestycyjne. Co to oznacza i czy jest opłacalne?

img-responsive

Inwestycje wśród Polaków stały się ostatnimi czasy niezwykle popularne – rodacy poszukują wszelkich możliwych sposobów, by nie tylko pomnożyć posiadany majątek, ale także – a może przede wszystkim – zabezpieczyć go przed galopującą inflacją. Jednym ze sposobów zapewnienia sobie stałego dochodu pasywnego o zadowalającej wysokości jest zakup apartamentu inwestycyjnego. Dlaczego jest to tak korzystnym pomysłem?

W swojej bazowej formie, taka przestrzeń mieszkalna będzie nieprzerwanie trzymała wartość, nawet pomimo wahań rynkowych. Biorąc pod uwagę obecne trendy, możemy być niemalże pewni, że jeżeli tylko zadbamy o dokonywanie regularnych napraw oraz utrzymywanie obiektu w zadowalającym stanie technicznym i wizualnym, po kilku latach bez cienia wątpliwości będziemy w stanie odsprzedać go z zyskiem, a więc nie tylko nie stracimy, ale i będziemy mogli pomnożyć posiadane środki o nawet do kilkunastu procent.

Dlaczego jednak czekać tak długo, skoro zarabiać można zacząć niemalże od zaraz? W jaki sposób? Posiadany luksusowy apartament mieszkalny możemy bowiem wynajmować w modelu tak krótko- jak i długoterminowym, w zależności od tego czy apartament inwestycyjny położony jest w lokalizacji często odwiedzanej przez turystów w lecie lub zimą, czy też o wiele większe zainteresowanie daną aglomeracją miejską wyrażają osoby pragnące podjąć pracę zarobkową lub założyć rodzinę. W pierwszym z przypadków wynajem krótkoterminowy może dać krociowe zyski, jednakże przez pół roku lokal stać będzie pusty. Wynajem na długi okres czasu okazuje się o wiele bardziej korzystnym rozwiązaniem, szczególnie jeżeli jesteśmy posiadaczami luksusowego apartamentu w nowym budownictwie, a więc takiego, który nie będzie przez najbliższe lata wymagał ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów na naprawy czy modernizacje, a także takiego, który został wyposażony we wszelkie niezbędne udogodnienia gwarantujące, iż koszty eksploatacyjne obniżone zostaną do absolutnego minimum.

Możemy także podjąć decyzję o użytkowaniu apartamentu w sposób mieszany, a więc udostępniać go gościom w okresie kiedy miejsce, w którym się on znajduje jest oblegane przez poszukiwaczy sezonowych przygód, a następnie pomieszkiwać możemy w nim samodzielnie, jednocześnie doglądając obiektu, czy też wprowadzając w nim dodatkowe udogodnienia, które to nierozerwalnie powiązane będą ze zwiększeniem ceny wynajmu w sezonie następnym. Z naszych obserwacji, jak też z opinii specjalistów z branży wynika, że na inwestycji w apartament po prostu nie da się stracić, a przy minimalnym wysiłku i wkładzie własnym jesteśmy w stanie znacznie się w ten sposób wzbogacić. Warto więc rozważyć zakup tego typu lokalu w dogodnej lokalizacji – jeżeli będziemy mieli odrobinę szczęścia, będziemy mogli niemalże od razu przejść do jego eksploatacji czy też do wynajmu, co z kolei bezpośrednio przełoży się na generowany zysk pasywny. Jeżeli nie mamy świadomości, gdzie warto byłoby zakupić apartament, doskonałym rozwiązaniem okazać się może zasięgnięcie porady eksperta lub też innych inwestorów, którzy już sfinalizowali zakup i mogą się z nami teraz podzielić swoją wiedzą.

apartamenty-inwestycyjne-co-to-oznacza-i-czy-jest-oplacalne

ABOUT THE AUTHOR