Breaking News
 |  | 

Biznes

Pozyskiwanie leadów.

img-responsive

Z pozyskiwaniem leadów w obecnych czasach spotykamy się niemal na każdym kroku. To działanie marketingowe coraz prężniej się rozwijające i mające na celu pozyskanie potencjalnego klienta. Jednak cały ten proces nie zawsze jest szybki i prosty. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o procesie pozyskiwania leadów, to przeczytaj ten artykuł.

Pozyskiwanie leadów co to właściwie jest i na czym polega?

Lead to osoba fizyczna lub firma, która jest zainteresowana zakupem naszej oferty. Od pozyskania leada do zrealizowania transakcji bywa jednak nieraz daleka droga. Zacznijmy od tego, w jaki sposób możemy pozyskać leada. Pierwszym etapem jest przygotowanie zachęcającej oferty zazwyczaj w formie strony internetowej i sprawienie, że kiedy potencjalny odbiorca ją przeczyta w internecie, to przykuje ona jego uwagę. Tutaj bardzo istotny jest dobry marketing i reklama. Następnie nasz odbiorca musi dobrowolnie wypełnić formularz, w którym pozostawi do siebie dane kontaktowe. Dopiero kiedy to nastąpi, to możemy mówić o pozyskaniu leada, czyli potencjalnego klienta. Pozyskany lead wcale nie oznacza, że transakcja dojdzie do skutku.

Jednak daje duże możliwości, aby do jej finalizacji doprowadzić. Jest wiele metod pozyskiwania leadów, najskuteczniejsza to taka, która jest najbardziej dopasowana do naszej dziedziny i oferowanych usług czy produktów. Ułatwi nam to także funkcjonalność strony, jej przejrzystość oraz szybkość. Odwiedzający powinien od razu zobaczyć naszą nazwę, wyróżniające nas logo oraz w łatwy sposób być przekierowany do tabeli, w której pozostawi swoje dane do kontaktu. Narzędziami, które również mogą nam posłużyć do pozyskania leadów, są także newsletter, blogi, maile czy reklamy w social mediach. Zazwyczaj wiemy, w jaką grupę odbiorców chcemy trafić i wybieramy do tego najbardziej odpowiednie narzędzie i formę.

Jak widzimy pozyskanie leadów to nie lada wyzwanie. Dobrze zaplanowane działania marketingowe zdecydowanie ułatwią ten proces. Jeśli posiadamy już bazę potencjalnych klientów, to dużo łatwiej jest nam doprowadzić do finalizacji naszych usług.

pozyskiwanie-leadow

ABOUT THE AUTHOR