Breaking News
 |  | 

Biznes

Magazynier – jakie ma obowiązki?

img-responsive

Magazynier to stanowisko, na które poszukiwanych jest coraz więcej osób. nie ma się co temu dziwić, większość firm decyduje się na posiadanie własnych hal magazynowych, co znacząco usprawnia wiele procesów produkcyjnych. Pomimo tego, że jest tak wiele ofert na to stanowisko, nie każdy zainteresowany pracą magazyniera nie wiedzą, czy posiadają odpowiednie kwalifikacje. Warto więc wiedzieć, jakich umiejętności ono wymaga jak również czym dokładnie zajmuje się osoba zatrudniona jako magazynier.

Główne obowiązki magazyniera

Obecnie praca magazyniera nieco różni się od tego, co wykonywali oni kilka czy kilkanaście lat temu. Jest to przede wszystkim możliwe dzięki nowoczesnym technologiom, które w znaczący sposób ułatwiają wykonywanie wielu czynności. Najważniejsze obowiązki magazyniera to przede wszystkim:

  • przyjmowanie dostaw i sprawdzanie ich kompletności jak również stanu przychodzących produktów. Poza sprawdzaniem każdej dostawy pod kątem stanu produktów magazynier nie może również zapominać o sprawdzeniu poprawności i kompletności niezbędnej dokumentacji.
  • kontrolowanie stanu magazynowego. To właśnie magazynier dba o to, aby niezbędne produkty zawsze były dostępne, w przypadku ich braku z odpowiednim wyprzedzeniem musi zadbać o ich zamówienie.
  • organizowanie przestrzeni magazynowej. Właściwe rozmieszczenie produktów pozwala usprawnić nie tylko ich wydawanie, ale również ich przechowywanie. Te, które są częściej wydawane zazwyczaj znajdują się w miejscach łatwo dostępnych. Właściwa organizacja przestrzeni wpływa na szybkość działań, znacząco przyspiesza nie tylko procesy przyjmowania ale również wydawania towaru.
  • wydawanie towarów i przygotowywanie zamówień. Magazynier odpowiedzialny jest za wydawanie zamówień lub ich przygotowanie do wysyłki, jeśli taka usługa jest świadczona. Jednocześnie musi również dbać o sporządzanie odpowiedniej dokumentacji i jej sprawdzanie przed wydaniem towaru.

Jakie umiejętności są przydatne w pracy magazyniera?

Na pewno na stanowisku magazyniera doskonale sprawdzą się osoby, które potrafią dobrze zorganizować czas. Pomaga to we właściwej organizacji pracy magazynu. Ponadto obecnie praca na magazynie wiąże się z wykorzystaniem wózków widłowych czy też paletowych, dlatego odpowiednie umiejętności w tym zakresie również są niemalże niezbędne. Obecnie magazynier musi także znać obsługę komputera i urządzeń stosowanych na magazynach, jak na przykład czytników kodów kreskowych. Niektóre firmy mają swoje dodatkowe wymagania, jak chodzi o umiejętności czy doświadczenia, zazwyczaj jednak informację o tym umieszczają w ogłoszeniach o pracę na tym stanowisku.

magazynier-jakie-ma-obowiazki

ABOUT THE AUTHOR